
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності. Але дівчата дещо краще орієнтуються у цьому, якщо порівнювати з хлопцями(джерело - https://suspilne.media/)
Дослідження проводилось у квітні 2024 року Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка. Вибірку формував ДНУ "Інститут освітньої аналітики". В опитуванні взяли участь 97 шкіл з 19 областей України та міста Києва. Було опитано 3139 учнів віком 14 – 17 років
Про це свідчать результати дослідження Національного банку України, яке проводилось серед старшокласників у 19 областях.
Так, дослідження показало, що середній рівень правильних відповідей на запитання серед підлітків становить 46,6%, що відповідає 3 балам за 12-бальною шкільною системою оцінювання. Такий результат свідчить про початковий рівень фінансової грамотності.
"Найкращі результати під час дослідження показали учні з Дніпропетровської (57,4%), Івано-Франківської (53,7%) областей та міста Києва (50,4%). Найнижчі — у Кіровоградській (37,4%), Миколаївській (39,7%) та Чернівецькій (41,4%) областях", — йдеться у повідомленні.
Водночас дівчата мають дещо кращі результати (47,4%), якщо порівнювати з хлопцями (45,6%). Показники міських та сільських школярів становлять 48% і 40% відповідно.
У НБУ зазначили, що низький рівень фінансової грамотності "особливо характерний" для підлітків із родин із низьким соціально-економічним статусом. Регулятор вказує, що 100% правильних відповідей на всі запитання-кейси, які були представлені в опитуванні, не надав жоден підліток.
Також дослідження свідчить, що фінансова грамотність підлітків зростає завдяки:
- досвіду використання фінансових продуктів, зокрема планування витрат, ведення бюджету, заощадження, досягнення фінансових цілей;
- спілкуванню з батьками на тему грошей;
- самостійному вивченню фінансової грамотності через книги та інтернет.
Крім цього, дослідження показало, що понад три чверті (77,6%) опитаних підлітків вважають, що в школах потрібно запровадити предмет з фінансової грамотності.